Kadın daha yüksek maaş alırsa???

Erkekler kendilerinden daha yüksek maaş alan eşe nasıl bakıyorlar, onlara karşı nasıl bir tavır içine giriyorlar? Benzer Konular Yüksek kolesterolü olanlar daha uzun yaşıyor... Hakkın Yerini Batıl Alırsa.... Kadın yönetici ...

1. Alt 06-14-2008, 01:31 #1
    Esmaaa Mesajlar: 149
    Erkekler kendilerinden daha yüksek maaş alan eşe nasıl bakıyorlar, onlara karşı nasıl bir tavır içine giriyorlar?

2. Alt 06-14-2008, 01:39 #2
    alptraum Mesajlar: 38.107
    Blog Başlıkları: 28
    Erkeklerin parayi da güc olarak algilamasi var ise ki hemen hemen dünya görüsü para=güc ve az para alan gücsüz niteligindedir ama bu bence miktara göre degisir

Örnegin 1 milyar alan erkek ile 4 milyar kazanan kadin arasinda bence hos olmasa gerek

el_feta bunu beğendi.
  3. Alt 06-14-2008, 01:52 #3
    1,5 milyar alan bir erkeğe karşılık 2,5 alan kadın hoş olur mu?

4. Alt 06-14-2008, 01:58 #4
    Aslinda bu aile yapisi ile ilgili bir sorun. Ailenin icerisinde bu gibi durumlar övünülecek unsurlar degilse arada ucurum olsa farketmez ama hangi KADIN-erkek böyle olabilir onu bilmiyorum

5. Alt 06-14-2008, 02:01 #5
    Vardır bence mutlaka. Zaten düşünüyorum da neden evde kalan kadınlar neden genelde kariyer yapan kadınlar olduğunu, maaş aslında çok büyük etken gibi görünüyor.

Ne yaparsınız mesela peki, diyelim ki eşiniz sizden daha çok kazanıyo. İşten ayrılmasını mı istersiniz. Başkalarına maaşını söylememesini mi istersiniz yoksa öyle bi eşi terk mi edersiniz:D

6. Alt 06-14-2008, 02:12 #6
    candanag Mesajlar: 302
    herkesin bu konuda bakış açısı farklı olabilir ve benimki şu yönde:
    eğer maaş farklılığı (erkek ya da kadın yönünden artı/eksi olsun farketmez) ilişki olarak sorun yaratıyorsa bu durumda maaşın yani maddi olarak paranın ilişkiyi zedeliyor oluşu dolayısıyla etkendir. Bunu kişiler kendi içerlerinde irdelerse daha doğrudan/başat etkenlerin sorun olduğunu bulacaklardır kanımca. Aksi taktirde bu tür bir ilişki bence eski türk filmlerindeki klişe konulara paralel bir yönelim gösterir ki aile/birliktelik/eş-dost adına ne derseniz deyin sakat bir tarza bürünür. Diğer bir boyutuda böyle bir ilişkinin, kişilerin birbirlerinin hayatlarına ne ölçüde karışıp karışmadığı, para/özgürlük paralelinde bir fasit daireye sıkışıp sıkışmadıkları ile ilgilidir diye düşünüyorum.

7. Alt 06-14-2008, 02:13 #7
    yelken06500 Mesajlar: 38
    bu kadar düşünmeye gerek yok madem kadın ve erkeğin kazandığı parada netilendireceksiniz olayı daha az kazanan eş alırsınız veya çalışmayan yok illaki kadının çok kazandığı şıkkı soruya cevap olacaksa erkeğin değerleri parayla ölçmeyen bir bayan bulması tavsiyedir!!!

8. Alt 06-14-2008, 02:16 #8
    Yani ileride benim esim benden cok para kazaniyor olsa gurur duyardim sanirim benim güc etkenim para ile ölcüsmez hanimiminda ölcmemesini isterdim ama kader ya belli mi olur

Metin mete ve Esmaaa bunu beğendiler.
  9. Alt 06-15-2008, 14:02 #9
    alper Mesajlar: 164
    alptraum´isimli üyeden Alıntı
    Yani ileride benim esim benden cok para kazaniyor olsa gurur duyardim sanirim benim güc etkenim para ile ölcüsmez hanimiminda ölcmemesini isterdim ama kader ya belli mi olur

Teoride güzel diyorsun da evlilik her gün canım cicim diye geçmiyor ki. İstisnai durumları saymazsak bir erkek karısına para harcamayı bir erkeklik görevi ve gereği olarak görür. Hatta bundan zevk alır. Erkek için öncelik karısı ve evinin ihtiyaçlarıdır (istisnaları geçiyoruz) Ama kadın için öncelikler çok daha farklıdır. O halde kadın kazandığı parayı kastederek yaparım, giderim, alırım gibi hallerini erkeğin kaldırıp kaldıramayacağını düşünmek gerekir. Özellikle ihtilaflı durumlarda erkeğin maddi açıdan daha güçsüz olması büyük tartışmalara yol açabilir. Unutmayın ki fıtrat olarak erkek ile kadın çok farklıdır.

Davul dengi dengine diyelim ve başa gelmeden bir yorumda bulunmaktan kaçınalım.

yabanGülü bunu beğendi.
  10. Alt 06-15-2008, 18:50 #10
    alper´isimli üyeden Alıntı
    Teoride güzel diyorsun da evlilik her gün canım cicim diye geçmiyor ki. İstisnai durumları saymazsak bir erkek karısına para harcamayı bir erkeklik görevi ve gereği olarak görür. Hatta bundan zevk alır. Erkek için öncelik karısı ve evinin ihtiyaçlarıdır (istisnaları geçiyoruz) Ama kadın için öncelikler çok daha farklıdır. O halde kadın kazandığı parayı kastederek yaparım, giderim, alırım gibi hallerini erkeğin kaldırıp kaldıramayacağını düşünmek gerekir. Özellikle ihtilaflı durumlarda erkeğin maddi açıdan daha güçsüz olması büyük tartışmalara yol açabilir. Unutmayın ki fıtrat olarak erkek ile kadın çok farklıdır.

Davul dengi dengine diyelim ve başa gelmeden bir yorumda bulunmaktan kaçınalım.

Karşılıklı anlayış ve sevgi olduktan ve de evliliği maddi konular üzerine oturtmadıktan sonra bu tür problemlerin üstesinden gelinebilinir diye düşünüyorum. Erkekle kadın üç beş kuruşa geçim derdi yaşayıp para yüzünden didişeceğine ikisi de çalışmalı derim. Çünkü senin dediğin sadece kadının daha çok kazanmasına bağlı değil az da kazansa erkeğe karşı ben alırım, ihtiyaçları karşılarım der. Sen genel anlamda kadın çalışmamalı diye düşünüyosun o zaman???

Kullanıcı isminiz: Giriş yapmak için Buraya tıklayın

Bu soru sistemi, zararlı botlara karşı güvenlik için uygulamaya sunulmuştur. Bundan dolayı bu kısımı doldurmak zorunludur.