Aslen nereli geciyor ailleriniz ve siz?

Bu konuyu kim ne amaçla açtı bilmiyorum ama sırıtmış... Bana ırkımı sormayın kah siyahım kah beyazım Bazen türküm bazen kürdüm benim dinim yeter bana Bazen türküm bazen kürdüm İSLAM dini ...

?

........

1. Alt 04-03-2012, 23:06 #61
    emirahmedyasin Mesajlar: 1.121
    Bu konuyu kim ne amaçla açtı bilmiyorum ama sırıtmış...

Bana ırkımı sormayın kah siyahım kah beyazım
    Bazen türküm bazen kürdüm benim dinim yeter bana
    Bazen türküm bazen kürdüm İSLAM dini yeter bana

Adil Avaz.

Sukut bunu beğendi.
  2. Alt 04-03-2012, 23:15 #62
    mhmt Mesajlar: 904
    Blog Başlıkları: 3
    Allah yarattığı herşeyi bir sebebe bağlamıştır. İnsanları Irk Irk olarak ayrı yaratmasında da elbette bir hikmet vardır. Irkta neymiş, demek yerine ırkları incelemek lazım. Irkların birbirine üstünlüğünün olmadığını, birbirinden farklı yönleri ile zenginliğini görmek lazım diye düşünüyorum. Bu zenginliklerin birleştiğinde İslam Birliği olduğunu da görmek lazım. Türklar devletçi ve savaşçı özelliği, Kürtlerin sadakati, Boşnakların çalışkanlığı, Mısırlıların zekası... gibi zenginliklerin birleşmesinden doğacak güç gibi.

selametle..

3. Alt 04-03-2012, 23:31 #63
    emirahmedyasin Mesajlar: 1.121
    mhmt´isimli üyeden Alıntı
    Allah yarattığı herşeyi bir sebebe bağlamıştır. İnsanları Irk Irk olarak ayrı yaratmasında da elbette bir hikmet vardır. Irkta neymiş, demek yerine ırkları incelemek lazım. Irkların birbirine üstünlüğünün olmadığını, birbirinden farklı yönleri ile zenginliğini görmek lazım diye düşünüyorum. Bu zenginliklerin birleştiğinde İslam Birliği olduğunu da görmek lazım. Türklar devletçi ve savaşçı özelliği, Kürtlerin sadakati, Boşnakların çalışkanlığı, Mısırlıların zekası... gibi zenginliklerin birleşmesinden doğacak güç gibi.

selametle..

Ben İskender PALA nın düzenlediği yazdığı demiyorum KATRE-İ MATEM i okurken bakıyorum bir sahnede boşnak Ali şöyle dedi kürt ahmet böyle dedi bakıyorsun çerkez filan neyse bir kardeşlik var ama şimdi zaten ortam diken üstü kim neden açar bu konuyu buraya bir ziyaretçi bir şey yazsa gelde ayıkla o dediğiniz Osmanlı zamanında idi güzel bir rüyaydı bitti...

4. Alt 04-04-2012, 00:08 #64
    mhmt Mesajlar: 904
    Blog Başlıkları: 3
    Bu özellikleri bilmeden düzelme de olmayacaktır.. Bir gün yine olur inşaAllah.
    Ortam gergin, haklısınız. Kimseye malzeme vermemek lazım.
    Hayırlısı olsun..

selamtle..

emirahmedyasin bunu beğendi.
  5. Alt 04-08-2012, 14:24 #65
    Ziyaretci
    mozi Mesajlar: n/a
    Alıntı:
    zara nereli-Aslen nereli geciyor ailleriniz ve siz?

başarının devamını dilerim

6. Alt 04-10-2012, 21:37 #66
    HiLaLNuRu Mesajlar: 242
    Ben de Çorum iskilipliyim, fürsasaide.

7. Alt 04-13-2012, 16:01 #67
    elifnur Mesajlar: 7
    gizemli´isimli üyeden Alıntı
    .:: Arabım ::.

ciddimi Maşallah ne güzel arapça dil konusunda problem yok sizin için
    tabiiki farklı kültür ve aneneleri olan kardeşlerime ırkçılık yapılmasına karşıyım bana biri sorarsa misal elhamdüllillah kütahya'lıyım diyorum sonuncda ortak noktamız vatan toprağı nereli olursanız olun

8. Alt 04-26-2012, 00:06 #68
    tuerkraider Mesajlar: 50
    elhamdurullah trabzonluyum aslen

el_feta bunu beğendi.
  9. Alt 05-02-2012, 21:12 #69
    Sukut Mesajlar: 19
    hiçbiriyim
    ırkım yok
    bütün ırklarıda reddediyorum
    ben müslümanım diyebilenden daha güzel sözlü kim olabilirki

10. Alt 05-02-2012, 21:53 #70
    alptraum Mesajlar: 38.107
    Blog Başlıkları: 28
    Sukut´isimli üyeden Alıntı
    hiçbiriyim
    ırkım yok
    bütün ırklarıda reddediyorum
    ben müslümanım diyebilenden daha güzel sözlü kim olabilirki

IRK ve islam apayri kategorilerde. Elbette bir IRKINIZ var. Sizin reddiyeniz anladigim kadariyla IRKIYLA övünüp üstünlük saglamaya calisanlara

Reyyan bunu beğendi.
Kullanıcı isminiz: Giriş yapmak için Buraya tıklayın

Bu soru sistemi, zararlı botlara karşı güvenlik için uygulamaya sunulmuştur. Bundan dolayı bu kısımı doldurmak zorunludur.