MUHAKEME.NET FORUMU

MUHAKEME.NET FORUMU (https://www.muhakeme.net/forum/)
-   Anketler (https://www.muhakeme.net/forum/anketler/)
-   -   Erkek, Kadina neden siddet uygular (https://www.muhakeme.net/forum/anketler/12702-erkek-kadina-neden-siddet-uygular.html)

alptraum 12-07-2008 06:58

Erkek, Kadina neden siddet uygular

Kadinlara neden siddet uygulanir sizce? Ona el kaldiran erkek ne amacla kaldirir?

Fani 06 12-07-2008 12:33

bence hiç biri cünkü bir bayana el kaldırmak acizliktir.! ve bunu yapan erkek Ya Kadının saDeCE kendisi için geldigini düşünür Ve onu dövme yetkisini oldugunuda düşünür.!

saçma gelen yan ise hiç bir bayana el kalmaz cunku günahtır.!

utançla söylüyorum 1 kere kaldırdım ben ama cok sabrımı zorladı ama ilk o vurdu :-) yani nefsi mudafa oldu bizimkisi...!!

HiLaLNuRu 12-07-2008 19:49

Sagopa kardeşe katılmakla birlikte salih mümin bir erkeğin bunu yapmayacağını düşünüyorum.He velev ki yapsın onun koşullarını da Allah söylemiş zaten.“Serkeşliklerinden endişe ettiğiniz kadınlara öğüt verin (vazgeçmezlerse) kendilerini yataklarında yalnız bırakın. (Vazgeçmezlerse incitmeden) onları dövün. Eğer size itaat ederlerse artık aleyhlerinde bir yol aramayın.” (en-Nisa, 4/34)

alptraum 12-07-2008 19:57

Genellemeler sirasinda bir kadini susturup orada olan konuyu daha fazla uzatmamak icin dayak atma olasiliginin yüksek oldugunu zannediyorum. Bunun disinda icki icen erkeklerdede dayak sebepsiz olarak gözüksede sebebi icki ilk cümledeki gibi.

Bu sahsi düsüncemdir. Ben ankete zaten genelleme olarak sormustum;)

safinaz 12-07-2008 19:59

Bir erkek bir kadına el kaldırıyorsa,sebebini erkeğin bozuk psikolojisinde aramak lazım.Bayanın yaptıkları bunun için neden değildir.
Ancak şuna kesinlikle katılıyorum bir bayan eğer iffetini koruyamamışsa ona eşi dayak atabilir.Bunun haricinde bu konun açılmış olması bile yanlış....

alptraum 12-07-2008 20:10

Alıntı:

safinaz´isimli üyeden Alıntı (Mesaj 29418)
Bir erkek bir kadına el kaldırıyorsa,sebebini erkeğin bozuk psikolojisinde aramak lazım.Bayanın yaptıkları bunun için neden değildir.
Ancak şuna kesinlikle katılıyorum bir bayan eğer iffetini koruyamamışsa ona eşi dayak atabilir.Bunun haricinde bu konun açılmış olması bile yanlış....

Ama anket bunun yanlisligi ya da dogrulugu degil ki?

Genelleme olarak bir siddet unsuru olarak istatistik olusturmak icin. Uygulanan bir siddet var. Bu olusan siddet neyin sonucunda geliyor. Dünya da tüm erkekler ve kadinlar belirlenen belli bir standart altinda düsünmüyor ama o standart altinda yasiyor. Bunun sonucu tekerrür eden bu hareketler psikolojinin bozulmasi sonucunda dahi olsa buna neden nedir. Ekonomik kriz mi?

Örnegin is stresinden mi? Hava kirliliginin olusturdugu reaksiyondan mi?

Ne bileyim cok benzer durumlarin getirileri bunlar ve bu gibi durumlarin disinda kalmis vakar ebeveynler ve alinan sartlar v.s.

safinaz 12-07-2008 20:17

Alıntı:

alptraum´isimli üyeden Alıntı (Mesaj 29419)
Ama anket bunun yanlisligi ya da dogrulugu degil ki?

Genelleme olarak bir siddet unsuru olarak istatistik olusturmak icin. Uygulanan bir siddet var. Bu olusan siddet neyin sonucunda geliyor. Dünya da tüm erkekler ve kadinlar belirlenen belli bir standart altinda düsünmüyor ama o standart altinda yasiyor. Bunun sonucu tekerrür eden bu hareketler psikolojinin bozulmasi sonucunda dahi olsa buna neden nedir. Ekonomik kriz mi?

Örnegin is stresinden mi? Hava kirliliginin olusturdugu reaksiyondan mi?

Ne bileyim cok benzer durumlarin getirileri bunlar ve bu gibi durumlarin disinda kalmis vakar ebeveynler ve alinan sartlar v.s.

O zaman keşke şıklar arasına ekonomik kriz,işsizlik,ruhsal bozukluk vs. yazsaydınız.Sanki bayanın yaptıkları buna etkenmiş gibi çok konuşması,kıyafeti falan yazmışsınız...

alptraum 12-07-2008 20:22

Bizim ülkemizde ilk göze carpan unsurlari dile getirmek istedim cokta fazla secenek gelmedi anketi olustururken. Kiyafeti cok basite indirgedin ama bir iffet gibi algilanir belki öyledir belki degildir o da ayri bir konu. Bugün kiz kardesini giyiminden dolayi öldürenler vardi buna esi olarakta örnek verebiliriz. Erkekler kadinlara göre daha az anlatir ve cok dinlerler benim bildigim bu o secenegide öyle yazdim:)

c0LD 12-07-2008 21:57

eğer kadın çalışıyosa ki günümüzde genel itibar bu şekilde gelişiyo...senin benim kaygısının bize dönüşmemesi ortak neden olabilir..farklı görüşlerin yaşamların kültürlerin çakıştığı noktada aklın ve mantığın denglik tutturamaması durumunda şiddet uygulanarak baskın olmanın önü açılabilir..farklı bi tez sunarsak çalışmayan kadının eve yorgun gelen erkeğin yorgunluk durumunu kulak ardı etmesi konuşkan olmayan durumlarda susmayı sağlamak amaçlı olabilir..onaylanması mümkün olmayan bi davranıştır kati suretle acizliğin bertaraf edilmesinin en kolay yoludur..

psikolojik şiddete değinmemiş admin bey ehu

Ensar 12-08-2008 00:13

Bu konuda yazacak çok şey varken susmak en iyisi.Allah tüm evli erkeklerin yardımcısı olsun.

Erken kalkmayan avrat,
Söz dinlemeyen evlat,
Mahmuzla gitmeyen at,
Kapında varsa kaldır at.

(Anonim)

Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 16:39 .

2000- 2024
Tüm bağışıklıklar ve idelerden bağımsız olan sözcükleri sarfetmeye mahkumdur özgürlük