En Çok Nasıl Bir Kitap Başlığı Dikkatinizi Çeker?

Bir kitap alıcaksınız ama kafanızda her hangi bir isim yok ve en çok satanlar falan diye bir bilginizde yok. Nötr bir düşünceyle kitapçıya gittiniz... Ne tür bir kitap başlığı dikkatinizi ...

Ağaç Şeklinde Aç6Beğeni
  • 2 gönderen safinaz
  • 1 gönderen özlem_34
  • 1 gönderen candanag
  • 1 gönderen Henna
  • 1 gönderen E.Ahsen

1. Alt 09-23-2008, 02:50 #1
    safinaz Mesajlar: 3.348
    Bir kitap alıcaksınız ama kafanızda her hangi bir isim yok ve en çok satanlar falan diye bir bilginizde yok.
    Nötr bir düşünceyle kitapçıya gittiniz...

Ne tür bir kitap başlığı dikkatinizi çekerdi?
    Mesela;
    Dini,bilimsel,aile hayatı,aşk ve romantizm,politik,esrarengiz olaylar ve su üstüne çıkartılan gündem konuları vs...

Siz fikrinizi belirtin diye,şıklar eklemedim...

özlem_34 ve Henna bunu beğendiler.
  2. Alt 09-29-2008, 11:35 #2
    özlem_34 Mesajlar: 568
    Dini, bilimsel ve aile hayatı bunlar en çok ilgimi çeken başlıklar ...

safinaz bunu beğendi.
  3. Alt 09-29-2008, 12:29 #3
    candanag Mesajlar: 302
    en çok satanlar ya da bestseller türü kitapların bulunduğu bölümlerden özellikle kaçınırım sağlıklı yargıdan uzaklaştırdığını düşündüğüm için. zaten genelde de bu tür kitaplar tür/konu olarak ilgi alanımın dışında kalırlar.

- kitabın yazarı %30
    - kitabın giriş/iç yan/arkasındaki kısa yazı %30
    - yayınevi %10 (çeviri ise %20, çevireni biliyorsam zaten sorun yok, tanımıyorsam yayınevinin önemi artar)
    genel olarak tür, yayın yılı, kapak resmi, kaçıncı baskı olduğu gibi öğeler herhangi bir etkide bulunmazken benim için kalan yüzdelik dilimde kitabın korsan olup olmadığı, ikinci else ne kadar düzgün olduğu ve ilgi alanıma girip girmediği bulunur...

safinaz bunu beğendi.
  4. Alt 10-15-2008, 12:15 #4
    Ziyaretci
    Henna Mesajlar: n/a
    raftan kitabı elime alır ilk ve son sayfalarında satır aralarında yürüyüş yaparım..
    ama en çok konusuna, ilmine ve edebi uslubuna hayran kalmam lazım..bu yüzden zirve insanların isimleri ve eserleri tercihimdir..

safinaz bunu beğendi.
  5. Alt 02-21-2009, 21:18 #5
    E.Ahsen Mesajlar: 41
    dini,psikolojik,felsefi..roman tarzı olabilir..

Henna bunu beğendi.
  6. Alt 03-08-2009, 04:32 #6
    AsMhA Mesajlar: 208
    Arka kapağını okurum.. Yorumlara bakarım.. Yazarına bakarım..

7. Alt 05-09-2010, 17:42 #7
    Ziyaretci
    Misafir Mesajlar: n/a
    ilginç bir başlık olmalı heycan verici bir başlık gerilim korku kitapları tercihim o yuzden beni birazda ürkütcek bi başlık...başlığı gorunce aa acaaba ne anlatıyor demem lazım

8. Alt 11-12-2010, 03:09 #8
    Hüseyin OKTAR Mesajlar: 194
    Kurgusal kitap kapağı ve beyaz kapak bu roman bazında.

9. Alt 06-30-2011, 23:08 #9
    pınaran Mesajlar: 314
    indirimdekilere bakıyorum ilk önce, öğrencilikten kalma alışkanlık olsa gerek..
    herkesin dilinde olmayan, çok konuşulmayan kitap olmalı, hele hele en çok satanlardan uzaklaşıyorum..
    maalesef aklımda belli başlı yayınevleri var, onlara hep öncelik veririm,
    alan kitaplarına doğru gidiyorum.. edebiyat ve dilbilimi bölümünde dolanırım, ordan halkbilimi, antropoloji ve felsefe kitaplarına, en son da sanat tarihine giren indirimde olanlarına..
    bu alanlardan fiyatı o gün cebimi sarsmayacak her kitabı alabilirim, tabii:
    - kapağı gözümü yormayacak ve rahatsız etmeyecek,
    - kitapta okuma çizgisi olmalı çok çok önemli, iki üç sene sonra sayfalar patır patır dökülmesin,
    - yazarı anlatan ikinci sayfayı okurum, şöyle yaprakları tek tek hızla çevirebildiğim el hareketini yaparken kitabın içini koklarım, kokusu çok güzel oluyor
    - kitabın arkasında itici bulduğum kişilerin "ay okudum çok beğendim tavsiye ediyorum" vari cümleleri hemen elememi sağlıyor..

gerçi yurt dışından kitap getirtebildiğimiz sitelerden sağlam kazık yedikten sonra artık yabancı dilleri unutmayalım amacıyla kitapçıların nemli küflü bodrum katlarında satılan bir iki liralık best seller, cafcaflı alacalı bulacalı romanları alır oldum ya, neyse

Kullanıcı isminiz: Giriş yapmak için Buraya tıklayın

Bu soru sistemi, zararlı botlara karşı güvenlik için uygulamaya sunulmuştur. Bundan dolayı bu kısımı doldurmak zorunludur.