Ak Parti önünde eşekli eylem   Konuyu açan: Sondakika   İlk Mesaj: 09-30-2013 (10:15)   Son Mesaj: 09-30-2013 (10:15)    Cevap: 0    Gösterim: 877  

09-30-2013

Ak Parti önünde eşekli eylem

Antalya'da, AK Parti il binası önüne eşekle gelen mahalle muhtarı Fikri Şimşek, sulama suyuna ödedikleri yüksek ücretleri protesto etmek istedi. Polis tarafından uzaklaştırılan Şimşek, "Milletvekillerine sesimizi duyurmak istiyoruz" dedi.

Antalya'da, AK Parti il binası önüne eşekle gelen mahalle muhtarı Fikri Şimşek, sulama suyuna ödedikleri yüksek ücretleri protesto etmek istedi. Polis tarafından uzaklaştırılan Şimşek, "Milletvekillerine sesimizi duyurmak istiyoruz" dedi. Serik İlçesi'ne bağlı Gebiz Beldesi Yunuslar Mahalle Muhtarı Fikri Şimşek, Bakanlar Kurulu kararıyla 3'te 1 oranında düşürülen sulama suyu ücretlerinin Sulama Birliği tarafından uygulanmamasına tepki göstermek amacıyla AK Parti İl Binası önünde eşekli protesto gösterisi yapmak istedi. İl Danışma Kurulu toplantısı nedeniyle Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Antalya Milletvekili Menderes Türel'in de partide bulunmasını fırsat bilen muhtar Şimşek, eylem için köyden getirdiği eşeğe binerek il binasına doğru ilerlemeye başladı.

EYLEM YAPAMADAN UZAKLAŞTIRILDI

Bina önüne geldiğinde bölgede görevli polis memuru tarafından durdurulan muhtar Şimşek, eşekten inerek basın açıklaması yapmak istedi. Ancak polis memuru "Burada olmaz bu iş" diyerek eylemine izin vermediği muhtarı uzaklaştırmaya çalıştı. Bir süre derdini anlatmaya çalışan muhtar Şimşek başarılı olamayınca çareyi uzaklaşmakta buldu.

SESİMİZİ DUYURMAK İSTİYORUZ

Milletvekillerine sesini duyurmak için böyle bir eylem yapma kararı aldığını açıklayan muhtar Şimşek, "Ben AK Partiliyim. Serik Sulama Birlik Başkanı, hükümetin çıkardığı kanunlara uymuyor. Bu konuda 6 aydan beri çalışıyorum. Bizim sıkıntımız Bakanlar Kurulu'nun uyguladığı fiyat listesini, Kuzey Sulama Birlik Başkanı uygulamıyor. Ben muhtarım, Serik'in, Antalya'nın sorunlarını iletiyorum. Konu bundan ibaret. Ben köylüyüm. Sesimi duyuramazsak valimize kadar gideceğim" diye konuştu.

POLİS ENGELİNİ AŞAMAYINCA TOPLANTIYA GİRDİ

Polis engelini aşamayan Yunuslar Mahalle Muhtarı Fikri Şimşek, basın mensuplarına derdini anlattıktan sonra yeniden eşeğe binerek bölgeden uzaklaştı. Eyleminde başarılı olamayan muhtar Şimşek, daha sonra İl Danışma Kurulu toplantısının yapıldığı salona gelerek, elindeki dosyaları Genel Başkan Yardımcısı Menderes Türel'e vermeyi başardı.

Kaynak: DHA

Ak Parti önünde eşekli eylem Yorumları