Selahaddin Eyyübi'nin gölgesinde   Konuyu açan: alptraum   İlk Mesaj: 11-23-2011 (12:36)   Son Mesaj: 11-23-2011 (12:36)    Cevap: 0    Gösterim: 1837  

11-23-2011

Selahaddin Eyyübi'nin gölgesinde

Sünni ve Şii Müslümanları birleştirerek Kudüs'ü fetheden ünlü İslam Kahramanı Selahaddin Eyyübi'yi bir de Aslan Yürekli Richard'ın gözünden okuyabilirsiniz...

"Selahattin'i yenmeye çok yaklaşmıştım. Ama ölümünden sonra bile bana kaybettiğimi gösteriyor. Günahkar düşüncelerle huzurum kaçıyor. Selahaddin'in şövalye ideallerine bağlılıkta birçok şövalyeyi geride bırakan bir yaşam sürmesi beni hayree düşürüyor. Onun sonsuz eseri olmak üzereyim..." diyor roman kahramanı İngiliz Kralı Richard, kendisine onun ölümünden sonra bile neden Kudüs'e girmekte başarısız olduğunu soranlara...

Türkçe'de kendisine hatırı sayılır oranda okur bulmayı başaran Tozkoparan (bir Selahaddin Eyyübi romanı) ve Konstantinopolis adlı eserlerin yazarı Thorvald Steen'in kaleminde şekillenenSelahaddin Eyyübi'nin Gölgesinde, çıktığı Haçlı Seferinde Şark'ın en sevgili sultanın kudreti karşısında çaresiz kalan İngiltere Kralı Aslan Yürekli Richard'ın hikayesini anlatıyor.

Annesinin daha küçük bir çocuklar onu tahta hangi duygularla ve hangi entrikalarla hazırladığına vurgu yapılan romanda Hıristiyanlığın en cesur kahramanı olması beklenen İngiltere Kralı'nın Selahaddin Eyyübi'nin gölgesinde kalışı, oldukça sade bir hikaye diliyle, yer yer romantizm, yer yer tarih esintileri içinde okura aktarılıyor...

(Haber 7)

Kitapla ilgili teknik bilgiler ve internet üzerinden sipariş şartlarını görmek için bu linki kullanabilirsiniz

Selahaddin Eyyübi'nin gölgesinde Yorumları