Bir hacker kiralamak...   Konuyu açan: tasfirin77   İlk Mesaj: 06-17-2011 (22:00)   Son Mesaj: 10-18-2013 (18:49)    Cevap: 1    Gösterim: 1539  

06-17-2011

Bir hacker kiralamak...

Bir hacker kiralamak...
    Bir hacker kiralamak...

Eğer dilerseniz sizin de bir hacker'ınız olabilir! Üstelik o hacker'ı bulmak hiç de zor değil...

Birer özgürlük savaşçısı mı yoksa azılı birer suçlu mu? Hacker'lar hakkında çok farklı şeyler söyleniyor ve işin ilginci bu yorumlar bir yandan doğru ama aynı zamanda da yanlış. Çünkü tüm hacker'lar için tek bir genelleme yapmak mümkün değil. Genellikle beyaz ve siyah şapkalı olarak ikiye ayrılan hacker'ların beyaz şapkalı olanları için çoğu kez modern dünyanın Robin Hood'u benzetmesi yapılır. Zor durumda, yardıma ihtiyacı olanın yanında yer alan beyaz şapkalıların tersine siyah şapkalılar ise yasaları ve etik kuralları maddi gelir uğruna göz ardı ederler.Hacker'ların kendilerini çok iyi gizledikleri, izlerini bulmanın neredeyse imkansız olduğunu izlediğiniz filmlerden görmüş olabilirsiniz ama aslına bakarsanız her zaman durum böyle değil. Gerçekte onlara (en azından bulunmayı tercih edenlere) basit bir Google araması ile bile ulaşabilirsiniz. Google'a "hackers for hire" (kiralık hacker'lar) yazın ve Enter'a basın. İşte karşınızda 100 - 150 dolardan başlayan fiyatlarla istediğinizi yapacak (ya da en azından yaptıklarını iddia eden) siteler listelendi bile.

Ava giderken avlanmak...

Peki bir hacker tutmak bu kadar kolay mı? Görünüşte öyle olabilir ama o ince çizgi üzerinde yürümeye başladığınızda işler de değişmeye başlar. Kendilerini profesyonel birer güvenlik uzmanı olarak tanıtan kiralık hacker'lardan yardım alanların bazıları tuzağa düşürülüp kendi kişisel bilgilerinin çalındığını iddia ediyorlar. Bazıları ise hayatlarından mutlu. En azından şimdilik... Sonuç olarak hacker'lar sandığınız kadar uzakta değiller. Ama onlarla iş yapmak için ilk önce kendinizi, çalışacağınız hacker'dan koruyacak kadar bilgi sahibi olmanızı gerekiyor...

Bir hacker kiralamak... Yorumları

Permalink - Mesaj no 1  10-18-2013, 18:49

→ Bir hacker kiralamak...

hacker kiralamak istiyorum hemde acilll yardim eder misiniz ?
    Mesaj mobil cihaz üzerinden gönderilmistir
    Madammm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar) Madammm Ziyaretci