Fransa'dan Tunus'a açık çek   Konuyu açan: Dostane   İlk Mesaj: 02-16-2011 (20:58)   Son Mesaj: 02-16-2011 (20:58)    Cevap: 0    Gösterim: 714  

02-16-2011

Fransa'dan Tunus'a açık çek

Fransa'dan Tunus'a açık çek

Fransa Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy, ülkesinin, Tunus'un demokrasi ve hukuk devleti yolundaki çalışmalarında yardım konusunda ilk sıradaki ülke olacağını söyledi.

Hükümet Sözcüsü Francois Baroin, bugünkü bakanlar kurulu toplantısında Tunus'a yapılacak yardım konusunun da ele alındığını bildirdi.
    Cumhurbaşkanı Sarkozy'nin Tunus'a yardım konusuna önem verdiğini ifade eden Baroin, bu ülkeye yapılacak yardımlarla ilgili acil eylem planının bakanlar kurulu toplantısında ele alındığını ifade etti.

Baroin, Sarkozy'nin, Tunus'ta demokrasi ve özgürlüklerin gelişmesi dışında bu ülkenin ekonomik ve sosyal kalkınmasına da önem verdiğini söyledi.

Ekonomi ve Maliye Bakanı Christine Lagarde ve Avrupa İşlerinden Sorumlu Bakan Laurent Wauquiez, Fransa'nın bu ülkeye yapacağı yardımları belirlemek amacıyla 22 Şubatta Tunus'a ziyarette bulunacak.

Fransa, eski sömürgesi Tunus'ta en fazla yatırım yapan AB ülkeleri arasında ilk sırada yer alıyor.

Fransa'dan Tunus'a açık çek Yorumları