4 üniversiteye akademik personel alımı   Konuyu açan: Dostane   İlk Mesaj: 12-31-2010 (15:51)   Son Mesaj: 12-31-2010 (15:51)    Cevap: 0    Gösterim: 818  

12-31-2010

4 üniversiteye akademik personel alımı

4 üniversiteye akademik personel alımı

Kırklareli, Atatürk, Dicle ve Bozok Üniversitesi Rektörlükleri, çeşitli birimlerde istihdam edilmek üzere profesör, doçent ve yardımcı doçent alacak.

Rektörlüklerin öğretim üyesi alımına ilişkin duyuruları, Resmi Gazetenin bugünkü sayısında yayımlandı. Duyurulara göre Kırklareli Üniversitesi Rektörlüğü 1 profesör, 1 doçent, 10 yardımcı doçent alacak.
    Fen edebiyat fakültesinin eğitim bilimleri, matematik, kimya ve mütercim tercümanlık bölümleri için 1 profesör, 2 doçent ve 3 yardımcı doçent, iktisadi ve idari bilimler fakültesinin uluslararası ilişkiler bölümü için 1 yardımcı doçent, teknoloji fakültesinin inşaat mühendisliği bölümü için 1 yardımcı doçent, turizm fakültesinin turizm işletmeciliği için 2 yardımcı doçent, sağlık yüksekokulu için 2 yardımcı doçent, teknik bilimler meslek yüksekokulu için 1 yardımcı doçent alınacak.

Başvurular 15 gün içinde şahsen Kırklareli Üniversitesi Rektörlüğüne yapılacak.

-ATATÜRK ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ-

Atatürk Üniversitesi Rektörlüğü, çeşitli birimlerde görevlendirilmek üzere 7 profesör, 1 doçent ve 36 yardımcı doçent alacak.

Profesör ve doçent kadroları daimi statüde olacak.

Adaylar müracaatlarını 15 gün içinde, Atatürk Üniversitesi Rektörlüğüne yapacak.

Alınacak olan öğretim üyelerinin görev yapacağı okullar ve sayıları şöyle:

''Ziraat fakültesi: enzin ve mikrobiyel biyoteknoloji (1 yardımcı doçent),

Tıp fakültesi: çocuk sağlığı ve hastalıkları, fizik tedavi ve rehabilitasyon, göğüs hastalıkları, tıbbi farmakoloji (2 profesör, 2 yardımcı doçent),

Fen fakültesi: katıhal fiziği, anorganik kimya, mikrobiyoloji, moleküler biyoloji, hidrobiyoloji, analiz ve fonksiyonlar teorisi (3 profesör, 5 yardımcı doçent),

Edebiyat fakültesi: Güney-Batı (Oğuz) Türk lehçeleri ve edebiyatı (1 yardımcı doçent),

İktisadi ve idari bilimler fakültesi: yönetim ve organizasyon, muhasebe ve finansman, yöneylem, çalışma ekonomisi ve endüstri ilişkileri, yönetim ve çalışma sosyolojisi, uluslararası ilişkiler, siyaset ve sosyal bilimler (1 profesör, 6 yardımcı doçent),

Kazım Karabekir Eğitim Fakültesi: müzik (1 yardımcı doçent),

Mühendislik fakültesi: ulaştırma, endüstri mühendisliği, haberleşme, mekanik (inşaat), geoteknik (1 doçent, 4 yardımcı doçent),

İlahiyat fakültesi: Türk İslam sanatları tarihi (1 yardımcı doçent),

Güzel sanatlar fakültesi: halı kilim ve eski kumaş desenleri (1 yardımcı doçent),

İletişim fakültesi: gazetecilik, halkla ilişkiler ve tanıtım bölümü, radyo televizyon ve sinema bölümü (1 profesör, 2 yardımcı doçent),

Veteriner fakültesi: biyokimya, mikrobiyoloji, parazitoloji, doğum ve jinekoloji (4 yardımcı doçent),

Oltu Yer Bilimleri Fakültesi: cevhar kömür hazırlama ve değerlendirme (1 yardımcı doçent),

Sağlık bilimleri fakültesi: hemşirelik esasları, cerrahi hastalıkları hemşireliği, psikiyatri hemşireliği, hemşirelikte yönetim (4 yardımcı doçent),

Açıköğretim Fakültesi: işletme (1 yardımcı doçent),

Erzurum Meslek Yüksek Okulu: gaz ve tesisatı teknolojisi (1 yardımcı doçent),

Oltu Meslek Yüksekokulu: inşaat teknolojisi (1 yardımcı doçent)''

-DİCLE ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ-

Dicle Üniversitesi Rektörlüğü çeşitli fakültelerde görevlendirilmek üzere profesör ve yardımcı doçent alacak.

Başvurular 15 gün içinde şahsen Dicle Üniversitesi Rektörlüğü Personel Dairesi Başkanlığına yapılacak.

Görev yapılacak okullar ve sayıları şöyle:

''Tıp fakültesi: cerrahi, dahili ve temel tıp bilimleri (1 profesör, 2 doçent, 25 yardımcı doçent),

İlahiyat fakültesi: (2 doçent, 4 yardımcı doçent),

Edebiyat fakültesi: Türk Dili ve Edebiyatı (5 yardımcı doçent),

Ziya Gökalp Eğitim Fakültesi: yabancı diller eğitimi (3 doçent, 5 yardımcı doçent),

Ziraat fakültesi: tarım makinaları (1 yardımcı doçent),

Mühendislik fakültesi: elektrik-elektronik, makine (3 yardımcı doçent),

Diyarbakır Meslek Yüksek Okulu: (1 doçent, 2 yardımcı doçent),

Diş hekimliği fakültesi: periodontoloji (2 yardımcı doçent),

Hukuk fakültesi: (1 yardımcı doçent),

Beden eğitimi ve spor yüksek okulu: beden eğitimi ve spor (1 doçent),

Devlet konservatuvarı: Türk halk oyunları (1 yardımcı doçent),

İktisadi ve idari bilimler fakültesi: kamu yönetimi (1 profesör),

Veteriner fakültesi: temel bilimler, zootekni ve hayvan besleme (1 profesör, 1 yardımcı doçent),

Fen fakültesi. biyoloji (1 doçent)''

-BOZOK ÜNİVERSİTESİ-

Yozgat Bozok Üniversitesi Rektörlüğü, daimi statüde Tıp Fakültesinin radyoloji anabilim dalında görevlendirilmek üzere BT floroskopik girişimlerde tecrübeli ve yayınları bulunan 1 profesör alımında bulunacak.

Adaylar ilanla ilgili tüm bilgilere, Bozok Üniversitesi Rektörlüğünün www.bozok.edu.tr adresinden ulaşabilecekler.

-IĞDIR ÜNİVERSİTESİ-

Bu arada Iğdır Üniversitesi Rektörlüğü, çeşitli birimlerde istihdam etmek üzere öğretim üyeleri alacak.

Iğdır Üniversitesi Rektörlüğünün gazetelerde yer alan duyurusuna göre adaylar başvurularını 15 gün içinde Iğdır Üniversitesi Rektörlüğüne yapacaklar.

Ayrıntılı bilgi, http://www.igdir.edu.tr web sayfasından temin edilebilecek.

4 üniversiteye akademik personel alımı Yorumları