İHH'ya 33 bin hisse kurban bağışlandı   Konuyu açan: alptraum   İlk Mesaj: 11-16-2010 (16:56)   Son Mesaj: 11-16-2010 (16:56)    Cevap: 0    Gösterim: 520  

11-16-2010

İHH'ya 33 bin hisse kurban bağışlandı

İHH'ya 33 bin hisse kurban bağışlandı

İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfına, Türkiye'den 33 bin hisse kurban bağışı yapıldığı bildirildi.

İHH İnsani Yardım Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi Yavuz Dede, yaptığı yazılı açıklamada, dünyanın 125 ülke ve bölgesinde kurban çalışması gerçekleştirdiklerini, Türk halkından 33 bin hisse kurban bağışının geldiğini belirtti.
    Kurbanlıkları kesmeye ve etlerini dağıtmaya başladıklarını ifade eden Dede, kurban çalışmasıyla yüz binlerce ihtiyaç sahibi insana ulaşmayı hedeflediklerini kaydetti.

Ağustos ayında yaşanan sel afeti nedeniyle en büyük kurban organizasyonunu Pakistan'da gerçekleştirdiklerini vurgulayan Dede, burada 7 bin 250 hisse kurban kesildiğini, kesilen etlerin sel felaketinde evlerini kaybeden ve çadır köylere sığınan afetzede ailelere ulaştırıldığını bildirdi.

Dede, yurt içinde Et ve Balık Kurumu tesislerinde kesilen kurbanlıkların etlerini 81 ilde ihtiyaç sahibi vatandaşlara, mültecilere, yetimhanelere ve öğrenci yurtlarına dağıtımının başladığını belirtti.

İHH'nın, bayramın ikinci günü akşam saat 20.00'ye kadar kurban bağışlarını almaya devam edeceği kaydedildi.

İHH'ya 33 bin hisse kurban bağışlandı Yorumları