ÇYDD'ye Alman desteği   Konuyu açan: alptraum   İlk Mesaj: 09-18-2010 (21:02)   Son Mesaj: 09-18-2010 (21:02)    Cevap: 0    Gösterim: 908  

09-18-2010

ÇYDD'ye Alman desteği

ÇYDD'ye Alman desteği

Almanya'nın Ankara Büyükelçisi Eckart Cuntz, Ergenekon soruşturması kapsamında merkez ve şubeleri aranan Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği'nin (ÇYDD) Ankara Şubesi'ne 24 bin 075 TL bağışlayacak

Cuntz, 20 Eylül Pazartesi günü saat 16.00'da Almanya Büyükelçiliği Rezidansı'nda gerçekleştirilecek törenle, ÇYDD Ankara Şubesi'ne 24 bin 075 TL değerindeki yardım çekini takdim edecek.
    Toplanan bağışların özellikle mağdur durumdaki kız çocukları ve ÇYDD'nin destek verdiği eğitim projelerine katkı sağlayacağı belirtildi. Büyükelçilik'ten yapılan açıklamada toplanan bağışın, geçtiğimiz haziran ayı içerisinde elçilik bahçesinde düzenlenen ve sanatçı Elif Yalçın'ın sahne aldığı "Yıldızların Altında Dans" konserinden elde edildiği kaydedildi.

Ergenekon soruşturmasının 12. dalgası kapsamında geçtiğimiz sene ÇYDD'nin merkez ve şubelerinde aramalar yapılmış, derneğin o dönem hayatta olan Başkanı Türkan Saylan'a yönelik muamele büyük tartışma konusu olmuştu.

(Milliyet - Zaman)

ÇYDD'ye Alman desteği Yorumları