Egenekonda sok - gizli telefon konusmalari   Konuyu açan: alptraum   İlk Mesaj: 08-31-2009 (04:03)   Son Mesaj: 08-31-2009 (04:03)    Cevap: 0    Gösterim: 1438  

08-31-2009

Egenekonda sok - gizli telefon konusmalari

Egenekonda sok - gizli telefon konusmalari
    İddialara göre; görüşme bir zamanlar Rektörlük yapan sanıklar Kemal Alemdaroğlu ile Fatih Hilmioğlu arasında geçiyor. İkili, başörtüsüne özgürlüğü savunan YÖK Başkanı Yusuf Ziya Özcan'ı serseri diye nitelendiriyor.. Bakın Alemdaroğlu ile Hilmioğlu daha nelen neler konuşuyor..

Başörtüsüne özgürlük düzenlemesine en çok karşı çıkan kurumlardan biri de Üniversitelerarası Kurul'du. Düzenleme devam ederken Kurul olağanüstü gündemle toplanmıştı. Kurul üyesi rektörler, YÖK Başkanı Yusuf Ziya Özcan'ı girişte karşılamamış, dahası sloganlarla protesto etmişlerdi. Özcan'a kürsüde bir sandalye bile vermekten çekinen rektörler, YÖK Başkanı'nı giderken de uğurlamamışlardı.

[FLV]http://media.samanyoluhaber.com/media/habervideo/2009/08/30/3.flv[/FLV]

Eski İstanbul Üniversitesi Rektörü Kemal Alemdaroğlu ile İnönü Üniversitesi eski rektörü Fatih Hilmioğlu, toplantının ardından ilginç bir telefon görüşmesi yapmış. O görüşmede özgürlükleri savunan Özcan hakkında serseri diye konuşuyor ve O'na gösterilen tepkilere seviniyorlar.

K.ALEMDAROĞLU : ... ÇOK İYİ OLDU DEĞİL Mİ?

FATİH HİLMİOĞLU : EVET HOCAM BENCE ÇOK İYİ OLDU.

K.ALEMDAROĞLU : DEHŞET OLDU. O YÖK BAŞKANI DENEN SERSERİYE DE HADDİ BİLDİRİLDİ.

FATİH HİLMİOĞLU : HOCAM ÇOK KÖTÜ DURUMA DÜŞTÜ ADAM ÇOK KÖTÜ DURUMA DÜŞTÜ.

K.ALEMDAROĞLU : ANLADIM. ORDAN KOVALANDI BİR ANLAMDA.

Söz, YÖK başkanının uğurlanmamasına gelince ikilinin keyfi daha da artıyor."İşçi gibi çıktı gitti" diyorlar.

FATİH HİLMİOĞLU : AYNEN ÖYLE VE UĞURLANIRKEN KİMSE UĞURLAMADI BİLİYOR MUSUNUZ?

K.ALEMDAROĞLU : TABİ. GÖRDÜM.

FATİH HİLMİOĞLU : NORMALDE ŞEY NEDİR. NEZAKETTENDİR EV SAHİBİ REKTÖRÜN UĞURLAMASI. O BİLE UĞURLAMADI YANİ SAHNEDEN AŞAĞI BİLE İNMEDİ ODTÜ REKTÖRÜ KİMSE UĞURLAMADI KENDİ KENDİNE GİTTİ YANİ ŞEY GİBİ...

K.ALEMDAROĞLU : KORUMALARIYLA.

FATİH HİLMİOĞLU : ORDA ÇALIŞAN BİR İŞÇİ GİBİ ÇIKTI GİTTİ.

Ergenekon sanığı ikili, YÖK başkanını aşağılayan Mustafa Akaydın'ı da takdir ediyorlar.

FATİH HİLMİOĞLU : KONUŞMALARINDAN SONRA TEK BİR ALKIŞ YOK KÖTÜ DURUMA DÜŞTÜ.

K.ALEMDAROĞLU : GÖRDÜM. TELEVİZYONDAN GÖRDÜM ÇOK ÇOK İYİ OLDU.

FATİH HİLMİOĞLU : Bİ DE ŞEY YAPTI TABİ ONU AYRICA AŞAĞILADI AKAYDIN SİZ DEDİ AŞAĞI BUYURUN FALAN DEDİ ADAMA.

FATİH HİLMİOĞLU : O DA DEDİ Kİ SAHNEDEKİ KÜRSÜYE BEN ŞÖYLE OTURAYIM DEDİ O ZAMAN SAYIN BAŞKA BİR SANDALYE GETİRİN DEDİ.

K.ALEMDAROĞLU : ÇOK İYİ YAPTI.

Konuşma Hilmioğlu'nun yakışıksız bir sözüyle bitiyor. YÖK başkanına hitaben, "Biraz onuru varsa istifa etmesi lazım" diyor.

Egenekonda sok - gizli telefon konusmalari Yorumları