Bakan Sözlesmeli ögretmen müjdesini verdi   Konuyu açan: alptraum   İlk Mesaj: 07-03-2009 (10:49)   Son Mesaj: 07-03-2009 (10:49)    Cevap: 0    Gösterim: 926  

07-03-2009

Bakan Sözlesmeli ögretmen müjdesini verdi

Bakan Sözlesmeli ögretmen müjdesini verdi
    Bakan, ağustos ayında 10 bin sözleşmeli öğretmen atanacağını, bundan sonra ise Maliye Bakanlığı'ndan yeni sözleşmeli öğretmen kadrosu istemeyeceklerini açıkladı.

Çubukçu ayrıca uzun süre okul müdürlüğü yapanlara rotasyon uygulaması getireceklerini ifade etti.

Milli Eğitim Bakanı Çubukçu, bu yıl eğitimde yetkili sendika olan Eğitim-Bir-Sen yönetimini makamında kabul etti. Sendika Başkanı Ahmet Gündoğdu, eğitim sorunlarıyla ilgili artık 'rica edici' değil 'çözümde paydaş' olarak sorumluluklarını yerine getireceklerini söyledi. 'Acil çözüm bekleyen' konuları Bakan Çubukçu'ya ileten Gündoğdu, sözleşmeli öğretmenlerin bir an önce kadroya geçirilmesini ve bu geçiş sonrasında sözleşmelilikte geçen sürelerin kadroluda geçmiş sayılmasını istedi. 5 veya 8 yıl aynı okulda görev yapan müdürlere rotasyon isteyen Gündoğdu, aynı okulda 20-25 yıl idarecilik yapanlar olduğuna dikkat çekti.

Mevcut sözleşmeli öğretmenlerin kadroya geçirilmesi için hazırlık yaptıklarını açıklayan Çubukçu, bundan sonra sözleşmeli talebinde bulunmayacaklarını kaydetti. Ağustos ayında alınacağı duyurulan 10 bin atamadan 'tarihin yakın olması' nedeniyle vazgeçmediklerini, kasımda alınacak 10 bin sözleşmeli öğretmen kadrosundan ise vazgeçtiklerini belirtti. Düzenlenen yeni Okul Yöneticisi Atama Yönetmeliği'nin en kısa zamanda Başbakanlık'a gönderileceği haberini veren Milli Eğitim Bakanı, uzun süre aynı yerde çalışılmasının 'işletme körlüğüne' sebep olduğunu anlattı. Yeni düzenlemeyle belli bir süre aynı okulda görev yapan yöneticilere rotasyon başlatacaklarını açıkladı. ZAMAN

Bakan Sözlesmeli ögretmen müjdesini verdi Yorumları