'Türkleri durdurmak imkansızdı'   Konuyu açan: oguzhan   İlk Mesaj: 09-13-2008 (03:17)   Son Mesaj: 09-13-2008 (03:17)    Cevap: 0    Gösterim: 772  

09-13-2008

'Türkleri durdurmak imkansızdı'

'Türkleri durdurmak imkansızdı'

Türkiye´ye 32 sayı atmasına rağmen çabası sonuçsuz kalan Tony Parker, "Uğraştım ama olmadı. Türkler´i durdurmak imkansızdı" dedi.

Sayılar boşa gitti

A Milli Basketbol Takımımız, Avrupa Şampiyonası Elemeleri C Grubu'ndaki 3. maçta güçlü rakibi Fransa'yı 77-65 gibi farklı bir skorla yenip, namağlup liderliğini sürdürürken rakibin yıldızı Tony Parker, Türk Milli Takımı'na övgü yağdırdı. Fark açıldıktan sonra geri dönmek için çok çaba sarfettiğini dile getiren Parker, “Üçlükler bulup rakibi yakalamaya çalıştım ama Türkiye çok iyi oynadı. Benim attığım sayıların da bir anlamı kalmadı. Onları durdurmak imkansızdı” dedi.

Yolculuk bugün

Fransa milli formasını ilk kez 2001 yılında Türkiye'de giydiğini hatırlatan Parker, “Bu nedenle Türkiye'deki taraftar faktörünü çok iyi biliyorum. Maçta da harika bir atmosfer vardı” dedi. Türk Milli Takımı Menaceri Harun Erdenay ise, bir galibiyet daha aldıkları taktirde finallere katılmayı garantileyeceklerini belirterek, “Ama biz bütün maçlarımızı kazanmak istiyoruz” dedi. 12 Dev Adam kafilesi, yarınki Ukrayna maçı için bu sabah Kiev'e hareket edecek.

C GRUBU PUAN DURUMU

Takım O G M A Y P
    TÜRKİYE 3 3 0 241 201 6
    Fransa 3 1 2 224 218 4
    Ukrayna 3 1 2 212 235 4
    Belçika 3 1 2 198 221 4

'Türkleri durdurmak imkansızdı' Yorumları