Kocaeli: Türklük davasi....   Konuyu açan: yabanGülü   İlk Mesaj: 11-03-2008 (18:59)   Son Mesaj: 11-03-2008 (18:59)    Cevap: 0    Gösterim: 954  

11-03-2008

Kocaeli: Türklük davasi....

Kocaeli'deki Körfez Devlet Hastanesi, hastane müdürü ile müdür yardımcısının "Türklük" kavgasına sahne oldu. Gürcü Hastane Müdürü Osman Şirin, yardımcısı İsa Taş'ı, kendisine "Sen Türk değilsin" dediği iddiasıyla şikayet etti. Hastane Müdürü Şirin, şikayet dilekçisinde, "Bana 'Sen Türk değilsin' diye hakaret etti. Hem amiri olmama, hem de kişisel haklarıma saldırdı, beni rencide etti. Ben kendimi Türk hissediyorum, kimse böyle hakaretlerle şahsıma saldırıda bulunamaz, rencide edemez" dedi.
    Kocaeli Körfez Devlet Hastanesi'nde "Türk değilsin" kavgası yaşandı. Hastane Müdür Yardımcısı İsa Taş, Gürcü kökenli Hastane Müdürüne "Sen Türk değilsin" diyince ortalık karıştı. Hastane Müdürü Osman Şirin, yardımcısı İsa Taş'ın kendisine hakaret ettiği gerekçesiyle Başhekimliğe iki ayrı dilekçe vererek şikayette bulundu.

-"BEN KENDİMİ TÜRK HİSSEDİYORUM"-

Osman Şirin dilekçesinde, "Müdür yardımcısı İsa Taş, bana 'Sen Türk değilsin' diye hakaret etti. Hem amiri olmama, hem de kişisel haklarıma saldırdı, beni rencide etti. Ben kendimi Türk hissediyorum, kimse böyle hakaretlerle şahsıma saldırıda bulunamaz, rencide edemez" dedi. Müdür Şirin, diğer dilekçesinde ise, yardımcısı İsa Taş'ın çalıştığı odaya sert bir şekilde girerek el kol hareketleriyle bağırmaya başladığını, "Sana doktor raporu aldıracağım, sen doktordan rapor almalısın" dediğini öne sürdü. Şirin, Taş'ın kamu huzurunu bozduğunu söyleyerek yasal yollarla hakkında soruşturma açılmasını istedi.

-BAŞHEKİM SADECE "DİKKATİNİ ÇEKTİ"-

Hastane müdürünün şikayet dilekçelerinin ardından Körfez Devlet Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Oğuzhan Değirmencioğlu, hastane Müdür Yardımcısı İsa Taş'tan savunma istendiğini belirtti. Başhekim Değirmencioğlu, Taş'ın savunmalarının incelendiğini belirterek "Adı geçenin bu konularda dikkatli davranılması hususunda dikkati çekilmiştir" dedi.

-MÜDÜR YARDIMCISI TAŞ HAKKINDA ŞİKAYET YAĞMURU-

Hastane Müdür yardımcısı İsa Taş hakkında sadece hastane müdürünce değil, hastanedeki doktor ve memurlardan da şikayet dilekçeleri geldiği iddia edildi. Memur Esin Eser, Kocaeli İl Sağlık Müdürlüğü'ne yazdığı şikayet dilekçesinde başka bir personel ile yaşamış olduğu tartışma nedeniyle Müdür Yardımcısı İsa Taş tarafından olayın kapatılması yönünde baskı altına alındığını ve sürekli tehdit edilerek hakarete uğradığını öne sürdü. Bir başka şikayet dilekçesinde ise Taş'ın yaşanılan tartışma sırasında şiddete başvurduğu iddia edildi. Körfez Devlet Hastanesi Müdür Yardımcısı İsa Taş hakkında Türk Sağlık-Sen de suç duyurusunda bulundu. (ANKA)

Kocaeli: Türklük davasi.... Yorumları